مکمل و پروتئین کازئین چیست؟ – مکمل سازی ستارگان نیک مکمل و پروتئین کازئین چیست؟ – مکمل سازی ستارگان نیک

مکمل و پروتئین کازئین چیست ؟

 
 

کازئین اصلی‌ترین پروتئین موجود در شیر می‌باشد. این پروتئین ۸۰% شیر گاو را تشکیل می‌دهد و ۲۰% باقی‌مانده آن پروتئین وی می‌باشد. پروتئین کازئین موجود در شیر از طریق اولترا فیلتراسیون جدا می شود.

 

پروتئین کازئین برای رشد عضلات بسیار موثر است ،بدنسازان و ورزشکاران چندین دهه است که از این مکمل استفاده می کنند. کازئین مانند سایر پروتئین های حیوانی، حاوی تمام آمینو اسیدهای ضروری است که بدن شما قادر به تولید آنها به طور طبیعی نیست.

 

مهمتر از همه، مقدار زیادی لوسین را فراهم می کند که سنتز پروتئین عضلات را آغاز می کند.

 

 

کازئین - گین

 

 

یک مطالعه آنهایی را که کازئین مصرف کرده بودند با دو گروه دیگر مقایسه کرد. یکی پروتئین آب پنیر مصرف  می کرد و دیگری پروتئین نداشت.محققان دریافتند که گروه کازئین در مقایسه با گروه دارونما دو برابر رشد عضلانی دو کاهش چربی سه برابری را تجربه کردند. گروه کازئین نیز کاهش چربی بیشتری را نسبت به گروه آب پنیر تجربه کردند .

 

همچنین پروتئین کازئین ممکن است توده عضلانی طولانی مدت را با کاهش تجزیه پروتئین افزایش دهد.

 

این فرآیند زمانی اتفاق می افتد که بدن شما انرژی و اسیدهای آمینه کمی دارد.

 

 

بهترین زمان مصرف کازئین:

 

 

به همین دلیل، کازئین اغلب در شب استفاده می شود تا از تجزیه پروتئینی که ممکن است رخ دهد، جلوگیری کند، زیرا شما یک دوره نسبتا طولانی بدون غذا را در هنگام خواب سپری می کنید.

در یک مطالعه، شیک پروتئین کازئین قبل از خواب به مردان تمرین قدرتی کمک کرد تا اندازه فیبر عضلانی نوع ۲ را به میزان ۸.۴ سانتی‌متر مربع در گروه مکمل افزایش دهند، در مقایسه با ۴.۸ سانتی‌متر مربع در گروه فقط تمرین.

 

هضم کازئین بسیار بیشتر از پروتئین وی طول می کشد ،کازئین به دلیل سرعت جذب آهسته آن در روده، به عنوان یک پروتئین “زمان آزاد” شناخته می شود.

 

 

 

کازئین - گین

 

این بدان معنی است که سلول های شما را با اسیدهای آمینه در سطح پایین در مدت زمان طولانی تغذیه می کند.

 

به همین دلیل، آن را “ضد کاتابولیک” می نامند و به کاهش تجزیه عضلات کمک می کند .

 

 

در مطالعه ای،

محققان به شرکت کنندگان پروتئین آب پنیر یا کازئین دادند و سپس میزان هضم آنها را با تجزیه و تحلیل سطوح گردش اسید آمینه، لوسین، در یک دوره هفت ساعته اندازه گیری کردند. آنها دریافتند که سطح لوسین در گردش خون در گروه پروتئین وی ۲۵ درصد بیشتر شد که نشان دهنده هضم سریعتر است به این معنی است که گروه کازئین میزان کل پروتئین سوزانده شده برای سوخت را در یک دوره هفت ساعته کاهش داد که تعادل خالص پروتئین بهبود یافته، یک عامل کلیدی برای رشد و حفظ عضلات است .

 

نکته:

 

البته در مواقعی که پروتئین و کالری دریافتی در دسترس نیست می توان در ساعات مختلف روز از جمله صبح استفاده کرد و از تخریب و تجزیه  عضلات جلوگیری کرد.

برای نتیجه بهتر می توان در وعده های مختلف و هر وعده ۱پیمانه مصرف کرد. هم می توان با آب و هم شیر میل کنید .

 

 

 


 

 

 

بازگشت به صفحه قبل >>
Call Now Button