مکمل گینر چیست؟ – مکمل سازی ستارگان نیک مکمل گینر چیست؟ – مکمل سازی ستارگان نیک
زمان : 18 آبان 1400 دسته بندی : افرایش وزن, بعد از تمرین, قبل از تمرین, مقالات علمی

گینر چیست؟
تمرینات بدنی شدید اغلب باعث می شود که فرد غذای بیشتری مصرف کند تا بتواند مواد مغذی بیشتری دریافت کند. استفاده از مکملی که حاوی پروتئین و کربوهیدرات اضافی است، یک راه راحت برای دریافت کالری بیشتر به رژیم غذایی است.
یکی از معروفترین و محبوبترین مکمل های بدنسازی و ورزشی که در بین ورزشکاران و مخصوصا بدنسازان طرفدار زیادی دارد، مکمل گینر است. افرادی که به دنبال افزایش وزن و حجم هستند ،گینرها یکی از گزینه های پیشنهادی مناسب است. مکمل بدنسازی گینر هم برای افراد مبتدی و هم برای افراد نیمه حرفه ای و حرفه ای مناسب می باشد.افراد لاغر اندام برای افزایش وزن در ابتدای ورزش می توانند از ترکیب مکمل گینر با کراتین استفاده کنند ، این ترکیب مکملی البته با رعایت رژیم اصولی افزایش وزن و دوز مشخص مصرفی این دو مکمل ، کمک بسیاری به افراد لاغر اندام ویا تیپ های بدنی اکتو مورف می کند. البته که افرادی که با وزن بالاتر هم هستند از گینر به منظور افزایش سایزو کالری دریافتی بالاتر استفاده می کنند.

 

ترکیبات مکمل گینر یا کربو پروتئین ها:

 

 

گینرها از کربوهیدراتها و پروتئین ها ،چربی و ویتامینها و مواد معدنی تشکیل شده اند.کربوهیدرات های داخل گینر از نوع ساده (همان زود جذب) و یا پیچیده (همان دیر جذب) است که جز اصلی گینر ها می باشد و مقدار زیادی را به خود اختصاص داده اند.پروتئین های داخل گینر هم غالبا از پروتئین وی و پروتئین شیر که ترکیبی از وی و کازیین است تشکیل شده است.

 

 

مکمل گینر افزایش وزن

مکمل گینر با نسبت های مختلف کربو و پروتیینی در بازار موجود است:

 

به عنوان نمونه:

پروتیین ۲۰% – کربوهیدرات ۸۰%
یا پروتیین ۳۰%- کربوهیدرات ۷۰%
با افزایش مقدار و درصد پروتئین موجود در گینر ها ، نتایج برای عضله سازی بهتر و مفید تر می باشد. هدف اصلی از مصرف گینر افزایش وزن و حجم است ،اما به شرطی که به مقدار لازم و با دوز استاندارد زیر نظر متخصص ورزشی یا مربی با تجربه مصرف شود و همچنین مواد غذایی با کیفیت ،مفید و با کالری بالا در برنامه غذایی لحاظ شود،تا با کالری اضافه ای که از مکمل گینر به بدن می رسد بدن در فاز حجم و افزایش وزن قرار گیرد.

 

بهترین زمان مصرف و مقدار مصرف:


* قبل از صبحانه ۱ پیمانه :
در زمان خواب شبانه به دلیل نرسیدن مواد مغذی به بدن ، صبح بدن نیاز به جذب سریع
این مواد دارد پس گینرها در این زمان نقش مهمی را ایفا می کنند.
* قبل از تمرین ۱ پیمانه
برای افزایش انرژی و بهبود عملکرد ورزشی،از گینر می توان استفاده کرد.
* بعد از تمرین ۱ پیمانه
یکی از وعده های مهم بعد از تمرین است که فرد بدلیل کاهش سطح انرژی و بازیابی
ذخایر گلیکوژن و ریکاوری بافت عضلانی از گینر استفاده می کند و همچنین باعث
ترشح هورمون انسولین می شود که این هورمون جز هورمون های انابولیک است و بدن
در فاز آنابولیسم قرار میگیرد.
* بعد از شام یا قبل از خواب ۱ پیمانه
مصرف قبل از خواب گینر، باعث می شود که در هنگام خواب ، بدن در فاز کاتابولیسم
قرار نگیرید که این امر باعث رشد و ریکاوری بهتر عضلات می شود.

 

نکته آخر:

البته برای افزایش وزن بهتر, می توان در طول روز به عنوان میان وعده ها از گینر استفاده کرد.هم می توان با آب و هم با شیر میل کرد و در میان وعده ها می توان با شیر و موز و انواع مغز ها و مواد پر کالری ، گینر و میکس کرد و یک شیک پر کالری و پر انرژی تهیه نمود.

بازگشت به صفحه قبل >>
Call Now Button