هلدینگ ستارگان نیک(سهامی خاص)

تولید کننده انواع مکملهای دارویی،غذایی و ورزشی


بتا -آلانین بهترین مکمل رفع خستگی عضلانی


بهترین مکمل رفع خستگی عضلانی

بتا آلانین مکملی برای کاهش خستگی:


بتا آلانین یک اسید آمینه غیر ضروری است. برخلاف اکثر اسیدهای آمینه، بدن شما از آن برای سنتز پروتئین استفاده نمی کند. اما می تواند همراه با هیستیدین، کارنوزین تولید می کند. سپس کارنوزین در ماهیچه های اسکلتی شما ذخیره می شود.کارنوزین تجمع اسید لاکتیک را در ماهیچه های شما در طول تمرین کاهش می دهد که منجر به بهبود عملکرد ورزشی می شود .

عملکرد و قدرت ورزشی:

بتا آلانین با کاهش خستگی، افزایش استقامت و افزایش عملکرد در تمرینات با شدت بالا،  عملکرد ورزشی را بهبود می بخشد و زمان خستگی را افزایش می دهد:

مطالعات نشان می دهد که بتا آلانین به افزایش زمان خستگی کمک می کند. به عبارت دیگر، به شما کمک می‌کند تا در یک زمان طولانی‌تر ورزش کنید. یک مطالعه روی دوچرخه‌سواران نشان داد که چهار هفته مکمل‌ها کل کار تکمیل شده را ۱۳ درصد افزایش می‌دهند.

به طور مشابه، ۲۰ مرد در آزمایش دوچرخه سواری مشابه، زمان خستگی خود را ۱۳ تا ۱۴ درصد پس از چهار هفته مصرف مکمل های بتا آلانین افزایش دادند.

فواید ورزش های کوتاه مدت:

  1. به طور کلی اسیدوز عضلانی مدت زمان ورزش با شدت بالا را محدود می کند. به همین دلیل، بتا آلانین به طور خاص به عملکرد در طول تمرینات شدید و کوتاه مدت که یک تا چند دقیقه طول می کشد کمک می کند.
  2. برای افراد مسن، بتا آلانین می تواند به افزایش استقامت عضلانی کمک کند .
  3. در تمرینات مقاومتی می تواند حجم تمرین را افزایش داده و خستگی را کاهش دهد.
  4. یک مطالعه نشان داد که مصرف مکمل به مدت سه هفته توده عضلانی بدون چربی را افزایش می دهد .این امکان وجود دارد که بتا آلانین ترکیب بدن را با افزایش حجم تمرین  و تقویت رشد عضلات بهبود بخشد.

جالب توجه است:

مطالعات حیوانی نشان می دهد که کارنوزین دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد پیری و تقویت کننده سیستم ایمنی است. با این حال، مطالعات انسانی مورد نیاز است.مزایای آنتی اکسیدانی کارنوزین شامل خنثی کردن رادیکال های آزاد و کاهش استرس اکسیداتیو است.

مطالعات نشان می دهد که کارنوزین تولید اکسید نیتریک را افزایش می دهد. این ممکن است به مبارزه با روند پیری و بهبود سلامت قلب کمک کند .

در نهایت، کارنوزین ممکن است کیفیت و عملکرد عضلات را در افراد مسن افزایش دهد.

مقدار مصرف:

دوز استاندارد بتا آلانین ۲ تا ۵ گرم در روز است.

مصرف بتا آلانین همراه با غذا می تواند سطح کارنوزین را بیشتر افزایش دهد . به نظر می رسد مکمل های بتا آلانین در جبران سطوح کارنوزین عضلانی بهتر  از مصرف خود کارنوزین هستند. برای بهبود عملکرد ورزشی قبل از تمرین یا فعالیت بدنی گزینه بسیار مناسبی است.

 

 


بتا آلانین کاهش خستگی بعد از ورزش ریکاوری