هلدینگ ستارگان نیک(سهامی خاص)

تولید کننده انواع مکملهای دارویی،غذایی و ورزشی


گینر مس چیست و چه فرقی با وی پروتئین دارد؟


مقایسه گینر مس و پروتئین وی

مکمل مَس چیست؟

مَس گینر یا مکمل مَس از خانواده گینرها یا کربو پروتئین ها می باشد. با این تفاوت که مس نسبت به گینر های معمولی کربو هیدرات کمتر و پروتئین بیشتر دارند.

مکمل مس که برای افزایش وزن به ویژه افزایش سایز و چگالی عضله استفاده می شود.

ترکیبات این مکمل از کربوهیدرات های پیچیده (دیرجذب) و کربوهیدرات های ساده (زود جذب) است که به همراه پروتئین وی که جز بهترین و با کیفیت ترین منابع پروتئینی است و همچنین چربی های مفید، که مجموع این درشت مغذی ها برای افزایش وزن وحجم عضلانی بسیار مفید هستند.علاوه بر درشت مغذی ها ،ریز مغذی هایی مانند ویتامین ها و مواد معدنی هم در مکمل مس موجود است،که کمک به جذب بهتر و عملکرد بهتر بدن می کند.

مکمل های مس بدلیل داشتن درصد پروتئین بالا برای عضله سازی ازمحبوبیت بیشتری برخوردارهستند .

مکمل مس باعث ترشح هورمون های آنابولیکی مانند انسولین می شود واین به دلیل وجود کربوهیدراتی است که در این مکمل وجود دارد .

افراد با تیپ های مختلف بدنی اکتومورف و مزومورف و حتی ورزشکاران سنگین وزن هم برای افزایش وزن و چگالی بیشتر عضله می توانند از این مکمل بهره بسیاری ببرند.

یکی از بهترین مکمل ها برای افزایش وزن بهتر در کنار مس ،مکمل کراتین است.

زمان مصرف مکمل مس:

صبح:  هم می توان قبل از صبحانه  و هم بعد از صبحانه مصرف کرد.

قبل تمرین : بین نیم تا ۱ ساعت قبل تمرین در جهت تامین انرژی و بهبود عملکرد می توان استفاده کرد.

بعد تمرین: بلافاصله بعد از تمرین ، به منظور بازسازی ذخایر انرژی از دست رفته و همچنین ریکاوری و ترمیم بافت عضلانی که در حین تمرین تخریب شده اند.

قبل خواب: برای جلوگیری از تخریب بافت عضلانی و همچنین جلوگیری از کاهش سایز هم ، می توان این مکمل را قبل از خواب مصرف کرد.

و همچنین بصورت میان وعده های مختلف می توان با شیر و ترکیبی از مغز ها ،موز، عسل، کنجد و دارچین و… مخلوط  و مصرف کرد.

نسبت پروتئین در مس حدودا ، بین ۳۰ تا ۵۰ درصد میتواند متغیر باشد. که هرچه به سمت پروتئین بالاترمی رویم ،ارزش این مکمل بیشتر می شود.

مقدار مصرف مس در هر وعده :

مقدار پیشنهادی یک پیمانه می باشد  ، که مقدار وعده ها نسبت به تغذیه ، شرایط بدنی و تیپ بدنی و همچنین سطح آمادگی افراد می تواند متفاوت باشد.

اصولا گینرها  و مس ها نسبتا باید با تعداد وعده های زیاد در روز مصرف شود تا به همراه رژیم غذایی کالری بالا افزایش وزن و حجم عضلانی صورت بگیرد.

 

 


افزایش عضله افزایش وزن بدنسازی بهترین مکمل افزایش وزن مس ژن ستار