هلدینــگ ســـتــارگان نیــک

تولید کننده انواع مکملهای دارویی،غذایی و ورزشی


میوستاتین، هورمون مهار رشد عضلانی


چگونه مهار میوستاتین می تواند موجب افزایش حجم و توده عضلانی شود؟

افزایش رشد عضلانی با مهار میوستاتین

میوستاتین ( MSTN  ) یک پروتئین فاکتور رشد است که از  ابتدای دوران جنینی تا تمام طول عمر کنترل رشد ماهیچه را برعهده دارد .این پروتئین از رشد بیش از حد عضلانی ، حجم و قدرت بدن جلوگیری می نماید. . مقدار میوستاتین در افراد مختلف، متفاوت است و ژنتیک نیز در آن دخیل است.

به زبان خیلی ساده، میوستاتین  مهار کننده  رشد بیش از حد ماهیچه هاست ،اما گاهی ممکن است که به خوبی عمل نکند (تعادل آن به‌هم بخورد) و نتیجه این مهار مزاحم رشد عضله سازی (حتی به مقدار عادی و طبیعی) در بدن شما شود و عضله سازی را حتی در حد یک بدنساز  معمولی با مشکل مواجه نماید .

بطور طبیعی با افزایش سن بعد از 50 سالگی عضله سازی دشوارتر می شود ، و عضلات دیرتر به تمرینات مربوط به عضلات پاسخ می دهند .مقدار توده عضلانی که بعد از تمرینات ورزشی ساخته می شود محدود است اما مقدار بافت چربی که بعد از پر خوری و بی تحرکی حاصل می شود تقریبا" نا محدود  به نظر می رسد . بدن دخیره نامحدودی برای این چربی ها دارد اما برای  رشد ماهیچه ها اینطور به نظر نمی رسد .

 پروتئین میوستاتین، از میوسیت‌ها یا سلول‌های ماهیچه‌ای آزاد می‌شود و رشد ماهیچه‌ها را محدود می‌کند. این پروتئین با مسدودکردنِ توانایی سلول‌های عضلانی برای رشد و بلوغ، رشد ماهیچه‌ها را کنترل می‌کند.

ژنتیک و فرم بدنی برخی از افراد بطور طبیعی از کودکی بسیار قوی و عضلانی است ، این افراد در واقع دارای ژن های میوستاتینی هستند که به خوبی عمل نکرده و بدن هایپرو تروفی خوبی را تجربه می کند ، بدن ورزشکارانی که ورزشهای قدرتی مثل وزنه برداری ، راگبی، کشتی و... انجام می دهند از این دسته هستند.

چند راهکار برای کاهش میوستاتین :

  • استفاده از  ترکیبات قدرتی و  هیت  
  •  استفاده از تمرینات مقاومتی در یک سوپر ست 
  • تمرینات فول بادی و مفصلی را در برنامه تمرینی خود بگنجانید.
  • ورزش های هوازی را در برنامه تمرینی خود قرار دهید .
  • استفاده از مکملهای ورزشی مثل کراتین برای مقابله با میوستاتین 
  • از دخانیات استفاده نکنید.

میوستاتین مهار عضله سازی هایپروتروفی پروتئین کراتین